SMART4CITY

 

Chytrý systém s webovým portálem, aplikací na placení parkovného, aplikací pro městskou policii ke kontrole zaplacení parkovného. Senzory pro identifikaci zaparkovaného vozidla. Informační tabule o počtu volných parkovacích míst, platební terminál pro úhradu parkovného v hotovosti nebo platební kartou.

 

Smart city je v současné době jedním z nejrecitovanějších termínů spojených s rozvojem městských aglomerací. Ohromný rozvoj technologie umožňuje zcela novým způsobem řešit problémy měst tak, aby město bylo co nepříjemnějším místem pro residenty i návštěvníky města. Doprava a parkování je nejdůležitější součástí všech projektů Smart city, neboť přímo ovlivňuje spokojenost všech řidičů pohybujících se ve městě. Zahraniční zkušenosti ukazují, že zavedením Smart parking systému se zvýší výběr parkovného až o 80 až 120 %. Z tohoto důvodu dobře provedený Smart parking systém může být pro město i velmi dobrou investicí.

 

Chytrý parkovací systém "Smart4city" je určen pro venkovní parkování ve městech. Základem parkovacího systému je bezdrátový systém snímání obsazenosti parkovacích míst. Používáme ověřenou technologii švýcarské firmy Paradox Engineering, která vykazuje spolehlivost snímání obsazenosti parkovacího místa více než 98%.

 

Každé parkovací místo je osazeno sensorem, který odesílá bezdrátově informaci o tom, zda je parkovací místo obsazené či nikoliv. Senzor je napájen baterií zajišťující provoz senzoru po dobu min. 10 let. Informace o stavu parkovacího místa jsou odeslány přes Repeatery do Gatewayí a odtud do centrální databáze. Repeatery jsou napájeny baterií s 10 -letou životností. GateWay je napájena přes PoE.

 

Senzor obsazenosti parkovacího místa lze instalovat jednoduše do vyvrtaného otvoru v parkovací ploše. Senzor má velký provozní teplotní rozsah a odolnost proti vodě a sněhu. Parkoviště osazené senzory je možné čistit strojem i odstraňovat sníh sněžný pluhem. Sensor vedle informace o obsazenosti parkovacího místa odesílá data o stavu baterie a informaci o případné závadě.

 

Data ze sensorů jsou posílána do databáze parkovacího systému. Informace o obsazenosti parkovacích stání jsou zobrazovány na informačních značkách umístěných na příjezdových komunikacích k parkovišti. Dále jsou tyto informace přístupné pro uživatele na WEBovém portálu. Platební terminál umožňuje mimo standardního placení mincemi i placení bezkontaktní platební kartou. Provozovatel parkoviště získá statistické informace, které informují o obsazenosti parkovacích míst v čase a informaci o účinnosti výběru parkovného, informace o stavu všech sensorů, informačních značek a parkovacích automatů.

 

Parkovací systém je doplněn platební aplikací pro mobilní zařízení. Umožňuje pohodlnou platbu parkovného, upozornění o ukončení zaplaceného času parkování včetně jeho prodloužení a aplikací pro městskou policii pro kontrolu zaplacení parkovného přes mobilní platební aplikaci.

 

Smart4City – Parkování

je univerzální aplikace pro placení parkovného ve městech. Výběr parkoviště dokáže vybrat pomocí GPS polohy mobilního telefonu. Na končící parkování upozorní uživatele notifikace. Uživatel si poté může prodloužit parkovné bez nutnosti dostavit se k vozidlu. Lze zobrazit také parkoviště v daném městě s ceníkem parkovného. Aplikace je vyvíjena pro operační systémy (Android ≥ 4.4 , iOS ≥ 9.0).

 

WEB www.smart4city.cz

Zde může uživatel přihlásit stejnými přihlašovacími údaji jako, které má pro platební aplikaci. Zde uvidí seznam svých parkování, má možnost stažení daňového dokladu (v pdf). Také si zde může si změnit heslo.

 

Bezpečnost a nakládání s citlivými údaji uživatele

Partnerem aplikace pro platby je banka ČSOB. Platební karta uživatele není uložena v aplikaci ani na serveru, ale jen na bráně ČSOB. V mobilní aplikaci je vidět jen tzv. zamaskované číslo, např. 554286****0224, které slouží k informaci uživatele, jakou kartu má zaregistrovanou. Všechny datové přenosy jsou šifrované a uživatelský účet je chráněn heslem.

 

Mobilní aplikace podporuje platby následujícími platebními kartami:

Visa, Visa Electron, V Pay, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, Diners Club, Discover, American Expres, Union Pay, JCB

 

Aplikace pro kontrolu zaplacení parkovného

Tato aplikace je dodávána zadarmo městské policii pro kontrolu zaplacení parkování přes naší >>platební aplikací<< . Aplikace je velmi jednoduchá a uživatelsky přívětivá.

V aplikaci se zobrazí seznam aktuálně platných i již skončených parkování. Každý ze záznamů obsahuje SPZ, datum a čas konce parkování a ikonu stavu parkování (probíhající/skončeno). Po zadání znaků se zobrazí pouze SPZ, které začínají zadanou sekvencí znaků. Generování záznamu, který bude sloužit jako důkaz, že v danou dobu nebylo za zadanou SPZ zaplaceno, probíhá pomocí položky Nezaplacené parkování v menu aplikace. Vygenerováné záznamy jsou poté k dispozici ke stažení na portláu smart4city.cz v pdf formátu.

 

 

Líbí se Vám toto řešení?

 

Neváhejte nás kontaktovat.

 zavřít